sobota, 8 listopada 2014

Master Chefs 4 Dogs - 3 edycja w Poznaniu!

Ten dzień był naprawdę wyjątkowy - w Poznaniu po raz trzeci odbyła się akcja Master Chefs 4 Dogs! Pomysłodawcą całego zamieszania jest Marcin Kaczmarek-Pielin, ideą eventu jest pomoc pobliskim schroniskom dla zwierząt, które oczywiście są sprawdzone i godne zaufania. O co w tym wszystkim chodzi? Kucharze znani z programów telewizyjnych takich jak Hell's Kitchen, Master Chef i Top Chef, a także znakomici kucharze nie uczestniczący w takich programach przygotowują dla Was pyszny posiłek (ilość jedzenia zwala z nóg, a wszystkie produkty pochodzą od sponsorów, których z akcji na akcję jest coraz więcej!). Co musicie zrobić? Przyjść we wskazane miejsce z dobrym humorem, uśmiechem a także swoim czworonożnym pieszczochem, jeśli go macie i podarować na rzecz schroniska potrzebne dary - karmę, zabawki, smycze, obroże, leki. W zamian otrzymujecie talon, który upoważnia do częstowania się pysznymi potrawami - nikt nikomu nie wylicza, nie sprawdza, jecie to, na co macie ochotę i w nieograniczonych ilościach. Dań jest tak dużo, że kompletnie nie dałam rady spróbować wszystkiego, choć prosiłam o naprawdę małe, degustacyjne porcje.

Podczas tej edycji gotowali : Marcin Kaczmarek-Pielin (uczestnik 2 edycji Master Chef'a), Kasia Rajkiewicz (finalistka 1 edycji Hells' Kitchen), Patryk Dziamski, Agata Gawrońska (uczestniczka 1 edycji Hell's Kitchen), Diana Volokhova (finalistka 2 edycji Master Chef'a), Patrycja Wąsiakowska (uczestniczka 2 edycji Top Chef), Arkadiusz Klimkiewicz (uczestnik 1 edycji Hell's Kitchen), Monika Dąbrowska (uczestniczka 2, obecnej edycji Hell's Kitchen), Kuba Korczak, Roman Kosmalski, Dawid Wysocki, Paweł Kibart (uczestnik 2 edycji Top Chef'a) i Dawid Łagowski. Byliście świetni!

Jak pewnie pamiętacie, podczas poprzedniej edycji MC4D gotowałam razem z nimi. Dziś przyszłam jako gość i zostałam mega miło zaskoczona ciepłym przywitaniem przez wszystkich już od samych drzwi - uściski, buziaki, -co słychać? - co u Ciebie? - zakładaj kitel i dawaj do nas! Marcin od razu przedstawił mnie kucharzom, których jeszcze nie znałam, a Patryk zadbał momentalnie o zapełnienie mojego stolika pysznymi daniami. Wiele wspólnych zdjęć, cudowny czas, do zobaczenia! <3Z Kasią Rajkiewicz, Patrykiem Dziamskim i Agatą Gawrońską

Z Arkiem Klimkiewiczem i naszymi ,małymi' chochelkami :)

Z Dianą Volokhovą, a w tle czarny Kuba Korczak, Paweł Kibart i kawałek Moniki Dąbrowskiej

Z Dianą Volokhovą i Patrykiem Dziamskim

Z Kasią Rajkiewicz i Agatą Gawrońską

Z Moniką Dąbrowską

Wybór dań był naprawdę ogromny, nie dałam rady spróbować wszystkiego, choć potrawy prezentowały się naprawdę pysznie. Dziś gościom zaproponowano : omlet ze ślimakami, pierogi ze ślimakami, deskę serów, deskę wędlin, penne z pesto lub masłem szałwiowym i cukinią, zupę z dyni, zupę pomidorową, zupę serową, zupę z fioletowej marchwi, ragout z jelenia z kurkami i buraczkami, deski z kanapkami i różnymi pastami, owocami i jadalnymi kwiatami, a na deser ciasto dyniowe z kremem marcepanowym.

Spróbowałam dwóch zup - serowej i pomidorowej, ragout z jelenia i ciasto dyniowe. Pyszności. :)

Zupa pomidorowa

Ragout z jelenia z kurkami i buraczkami

Ragout part 2 :)

Zupa serowa

Ciasto dyniowe z kremem marcepanowym

Przykładowy talerz przekąsek dla gości

Deska serów

Deska wędlin

Sałatka z rukolą

Deska z kanapkami

Deska serów

Deska z kanapkami


Deska serów

Deska z kanapkami

Sałatka ziemniaczana z 3 rodzajów ziemniaków

Deska z kanapkami

Deska z kanapkami

Deska serów

Sos do placów z kaszy gryczanej

WY TEŻ MOŻECIE POMÓC SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W GAJU 
Na dole strony znajdziecie numer konta bankowego, na które można wpłacać pieniążki i dzięki temu pomóc. :)
1 komentarz:

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze - są dla mnie formą kontaktu z Wami i motywacją do dalszej pracy. :) Jeśli zrobiłeś/aś jakąś potrawę korzystając z przepisu umieszczonego na blogu wyślij jej zdjęcie na natnij@interia.pl - zdjęcie trafi do galerii na fanpage'u bloga na facebooku.